| Cop99x11 a întrebat:

Vreau sa ma înscriu la o scoala postliceala cu un profil pentru băieți.
Un profil sportiv?
Sau o facultate care accepta fără bac.
Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cand o sa fie facultati care sa accepte fara bac, eu zic sa ne caram naibii din Romania. Serios, daca acorzi cateva zile invatatului poti sa iei 6 la bac.
Profil sportiv nu stiu daca ti-ar folosi. Poate kinetoterapie sau ceva de genul.

| GdX a răspuns:

Nu exista facultati la care sa intrii fara examenul de bacalaureat. BAC-ul inseamna ca ti-ai incheiat studiile medii, adica liceul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultate care sa te accepte fara BAC!

| EcceHomo a răspuns:

Dacă ai condiție fizică, dă la jandarmerie.Sau şi acolo trebuie bac?thinking

| Cop99x11 explică (pentru EcceHomo):

Sunt scoli postliceale care accepta fără bac, dar eu vreau ceva profil sportiv sau cel puțin ceva mai bun de genul masculin. nu asistent, farmacist etc.7