| Joker3134 a întrebat:

vreau să știu un agent de frontieră câștigă bine? Am văzut că mulți se plâng că intra in datorii odată intrat în sistem.Mie sincer îmi pare rău de ei că au muncit să ajungă și să nu primească bani,nu as vrea sa fiu in locul lor iar,dar lumea din exterior vorbește și spune că acolo e mina cu aur, acolo vin bani cazuti din cer și ai parte de raiul pe care creștinii îl visează.

Răspuns Câştigător
| AlienThor a răspuns:

Agent Vamal este o scoala postliceala care dureaza 2 ani.
Orice prost poate ajunge agent vamal in ziua de azi.
Depinde unde e detasata persoana si cat de mult "trece cu vederea" pentru bani sau pentru ca "asa merge treaba" la vama respectiva si OK-ul vine de sus din politică.

Nu ii plange, nu e cazul!