| Andreealove34 a întrebat:

Bunaa....am terminat liceul si vreau sa dau la tehnica dentară dar multi spun ca este foarte greu la facultate si de asemenea nu este o meserie atat de buna. Cineva care a terminat sau studiază la aceasta specializare? Eu vreau sa dau admiterea la UMF Iasi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| adrili10 a răspuns:

Nu te lasa orice facultate de grea.la fel sunt si eu acum trebuie sa dau la facultate si nu stiu unde pentru ca tot ascult de alte persoane.Eu zic sa dai la tehnica dentara e o meserie buna si banoasa zic eu.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Din câte știu nu e facultate, e doar colegiu de 3 ani. Și nu e foarte greu, doar ca e chestie de îndemânare pentru ca te învață sa faci ceva practic, ceva destul de greu. Poate îți va plăcea. Trebuie sa înveți bine materiile de specialitate, probabil vei face multe materii bazate pe fizica.