| Inthesky a întrebat:

Bunaaa...as dori sa imi raspundeti si mie la intrebarea aceasta : cu ce meserie ies de pe profilul turism si alimentatie? va rog sa ma ajutati! funda+vot

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Nu iesi cu nicio meserie, ti-o alegi tu.Te poti duce cam la orice facultate doresti, bineinteles, daca te pregatesti corespunzator.Chestia cu profilele e cam aiurea.Nu inseamna ca daca esti la un profil mai slabut, nu poti avea un viitor mare. Uita-te la unii care au ajuns bine care n-au prea multa scoala.
Succes! :*

| mixxjim a răspuns:

Daca e vorba de profil de liceu, iesi tehnician alimentatie publica -asta inseamna restaurante, baruri, cluburi etc - administrator, chelner, ospatar sau tehnician turism - pe partea de hoteluri administrator, gestionar locuri de cazare, eventual receptioner sau lucrator prin agentii de turism. tehnician inseamna ca ai o calificare in domeniul respectiv dar mai mica decat o persoana cu facultate. daca e vorba de profil de facultate ai la fel calificare in cele doua domenii si poti ajunge mai usor si mai repede pe post de manager de hotel, de restaurant, de club etc.

| MyShadow a răspuns:

Dupa parerea mea, cred ca ar trebui sa mergi al turism, ti-ar fi foarte greu sa mergi la alta. Exista multi oameni care dupa alte profiluri se duca colo si le este greu, tu deja ai fundatia o sa-ti fie usor. Se castiga bine, cel putin cred. Dar poti sa faci cam ce vrei, nu e batut in cuie, dar zic ca tot ai inceput, sa termini.