| VasileVolosciuc a întrebat:

Bunca, termin clasa a 12 si m-am gandit sa intru la o postliceala unde sa invat programare (Python, C/C++, JavaScript... poate si ceva legat de web) dar sunt atat de multe si nu stiu pe care sa o aleg.Voi ce imi recomandati?
(unde sa se faca multa practica, nu unde sa stau toata ziua cu nasul in carti)

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca erau asa bune, si se facea atata practica IT la postliceale nu se mai ducea nimeni la facultati. Parerea mea e sa alegi o facultate de profil, nu postliceala ca mereu la angajare unul cu studii universitare va avea prioritate.

| sayWhaaat a răspuns:

Programarea e ca o limba straina, nu o inveti pe nicaieri, aia se invata singura.