| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Bunz ziua. Nu știu ce sa aleg între Kinetoterapie și motricitate speciala sau balneofizioterapie. Care spuneți ca-i mai avantajoasa? Ce as putea sa fac după.

1 răspuns:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Eu zic sa alegi kinetoterapie. Mie cel putin asta imi place, asta am si terminat, am facut practica si pe kineto si pe balneofizoterapie. La kinetoterape castigi si mai multi bani si doar ii spui omului ce exercitii sa faca si eventual il ajuti tu in caz ca nu poate sau nu stie.
La balneofizioterapie esti mai mult la aparate, parafina, ultrasunet, laser, galvanic.
Adica la kinetoterapie esti mai linistit, la balneo daca ai si multi clienti si sunt si dificili, esti intr-o agitatie continua.