| Joker3134 a întrebat:

Ca mecanic auto ai responsabilitati multe?

1 răspuns:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ai responsabilitati in functie de poziție. Daca iti deschizi atelierul tau, ai atatea responsabilitati cat ai si reputație. Daca vrei o reputație bună, da ai responsabilitati pentru ca orice greșeală iti scade din reputație si prin urmare din încasările service-ului tau.

Daca esti angajat, ai responsabilitati in functie de post. Daca esti mecanic sef spre exemplu, esti direct responsabil sa mearga totul strună si sa nu se întoarcă clientul cu plângeri. Daca esti un simplu mecanic la service, ai atatea responsabilitati cate iti pune superiorii tau in spate. In functie de cat de îngăduitor este, vei avea sau nu loc de greseli.

Ca idee insa, nu este un semn bun faptul ca întrebi asta. Ar trebui sa fi pregătit pentru orice fel de responsabilitate daca doresti sa te angajezi.

Baftă multă!

big grin