| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Ca meserie intre psiholog, actrita la teatru, armata(militar sau cineva care lucreaza la birou pentru armata) care sunt mai bine platite, cat de grele sunt? Ce facultati sunt pentru fiecare?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca cea de psiholog deoarece poti sa iti deschizi propriul cabinet deci este mai rentabil bine si la armata e foarte bine platit dar nu oricine rezista.Iar ca si actrita in ziua de azi in Romania daca nu ai norocu sa te ia un post de televiziune sub aripa lui muncesti pe rupte pe doi bani.Credca academie, facultatea de psihologie ceva de medicina si arte presupun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai spus 3 merii din domenii total opuse.
Psiholog- facultatea de psihologie, o meserie destul de uşurică, din punctul meu de vedere.
Actriță- facultatea Unatc, o meserie destul de solicitantă, care necetă muncă, dedicare, pasiune. În Romania nu este cea mai bine platită meserie, adesea debutanți primesc un salariu destul de mic.
Armata- facultate Atm, este o meserie destul de grea, odată pornită pe drumul asta nu mai acum să te întorci, răzgândeşti. Viata de militar nu este atât de "mişto" cum o vezi la TV sau în seriale, inclusiv personalul care sta la birou, a avut sau încă mai are parte( depinde de ce ocupa )de un antrenament militar destul de riguros. De cele 3 spuse de tine, în armata clar se câstigă mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege domeniul care iti place mai mult, te inspira. Profesiile bine platite peste5 -10 ani ar putea sa nu mai fie asa.