| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Ca sa ajung ca Mirela Vaida sau ca Catalin Maruta imi trebuie neaparat o facultate?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai presus de orice, ai nevoie de talent.

Făcând abstracție că Măruță e băiat și tu, fată: restul e praf

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai vazut ca pe Mirela vaida anul trecut a atacat o una cu o piatra era sa o omoare, ai vrea sa ai dusmani? Iar Mirela Vaida in afara ca prezinta Acces direct ea cîntă asta este meseria ei de baza, ca sa ajungi in televiziune trebuie sa ai un aspect fizic placut ai vazut ce frumoasa este Mirela, trebuie sa ai facultate fara facultate nu ajungi nicaieri, si cele care au facut pasul catre televiziune fie ca este vorba de Mirela Vaida ori de Alessandra Stoicescu au inceput de la 18 ani, daca nu o faci de tînăr cand ai terminat liceul degeaba o faci la 30 de ani nu te mai acceptă nimeni, tu ar trebui sa cauti ceva de munca ce poti tu sa faci, numai visa ca visezi frumos, cauta sa te angajezi in carefour la casa de marcat acolo o sa ai un serviciu bun si un salariu bun, televiziunea este un vis frumos pe care toate fetele il au, dar putine au șansa Mirelei Vaida sa si reuseasca.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu stiu cat de actual mai este
https://dallesgo.ro/......entator-tv
incearca,intereseza-te!

| Frank51 a răspuns:

Bună glumă

| Lioana a răspuns:

Ce iti trebuie sa ajungi ca ei e mai greu de obtinut decat diploma de absolvire a unei facultati. Daca nu ai din nastere acel ceva ai sa te chinui mult si bine. Ai nevoie de șarm, de prezenta de spirit, capacitatea de a atrage atentia intr-un grup, tupeu, incredere in tine si multe altele. Dar cel mai important e sa ai aceasta sansa. Adica sa fii omul potrivit la timpul si locul potrivit.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Ambii un terminat dreptul, daca nu ma insel.

| haileewatson a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat facultate ca sa faci televiziune, insa daca ai totusi o facultate de jurnalism sau comunicare te ajuta mult sa intri in industrie si sa iti gasesti primele joburi

| Yparisa a răspuns:

Nu, trebuie să nu ai jenă și scrupule. Să arăți că ești în stare să faci orice pentru puțină faimă și bani.