| lapadatgeorge a întrebat:

Ca sa ajung dentist trebuie sa fac Medicina sau Medicina dentara?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Trebuie sa te duci la UMF Carola Davila-Bucuresti, sau in alt oras, la specializarea medicina dentara, iar pentru admitere trebuie sa te pregatesti la biologie si chimie.Stii procedura, nu? 100 de grile in 2 ore jumate sau 3 si de obicei ultimul loc de buget e de pe la 77 de puncte in sus 77, 78 cam asa.Bafta! happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Trebuie sa faci Facultatea de Stomatologie.
Succes!
Pa, pa.

| 2Low a răspuns:

Medicina dentara e separata de Medicina Generala.
Se fac 6 ani cred si iesi direct pe specializare.

| lapadatgeorge explică (pentru 2Low):

Pai asta e problema pe care mi-o pun, daca ies pe specializare! big grin

| 2Low a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Da iesi direct pe specializare.Iti spun de pe acum.
E draconic.

| thunderstruck5 a răspuns:

Medicina Dentara! happy