supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ca sa dai meditatii la tine acasa iti trebuie ceva atestat sau certificat?

3 răspunsuri:
| AnndreyYolo a răspuns:

Nu doar trebuie sa cunosti acel profesor, dar, meditatia se face in mai multi si voi decideti unde sa se faca.

Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa inveti pe cineva, intai trebuie sa cunosti materia mult mai bine decat cel pe care-l inveti.
In al doilea rand, trebuie sa stii explica foarte inteligibil materia, pe intelesul celui cui explici.

Daca nu ai cele doua conditii de sus indeplinite 100%, atunci nu te ajuta nici un atestat sau certificat. tongue

Daca tii meditatii la multe persoane deodata (cursuri), atunci trebuie sa-ti legalizezi activitatea, declarandu-ti venitul realizat la fisc si - dupa caz - si certificare pedagogica in domeniu pentru activitate (sa fie angajati persoane care au atestare profesionala si psihopedagogica.

| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai calitatea de persoana fizica autorizata", nu ai nevoie de documente care sa-ti certifice/confirme pregatirea profesionala.