| Silly a întrebat:

Ca sa devii medic trebuie neaparat sa faci liceul sanitar? Eu fac scoala in lb germana, si as vrea la liceu sa fac tot limbi. Dar ma bate gandu sa fac ceva in medicina.Deci daca fac liceu de limbi pot face facultatea de medicina si apoi sa fiu medic, sau imi trebuie neaparat liceu sanitar?

Răspuns Câştigător
| francesca89 a răspuns:

Nu.si sora mea a facut liceul in lb germana, dupa aceea a dat la medicina.dar nu cred ca are vreo relevanta la ce liceu ai fost. poti face si profesionala, sa dai bacu' si sa dai la ce faculta vrei.numai bine

2 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Nu iti trebuie niciun liceu, faci ce liceu vrei tu (eu iti recomant unu usor ca sa iesi cu medie mare pentru facultate sa poti intra la buget si sa nu platesti taxa de facultatea 25 mil). Deci poti sa faci orice liceu ca nu depinde inscrierea la facultate de asta, diploma de bac iti cere ATAT, nu te intreaba nimeni unde ai facut liceulwinking funda? big grin

| ZvT a răspuns:

Faci ce liceu doresti si cand vine timpul sa mergi la o facultate si o alegi pe cea de medicina o sa dai admitere sa poti intra.