| Диана a întrebat:

Ca sa devii model trebuie` sa ai de la 1.70 in sus? thinking

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este indicat sa ai peste 1. 70. day dreaming
Tu cat ai acum? Mai esti in perioada de crestere?
Apropo, daca esti adolescenta, ai putea sa devii model, fotomodel si neavand 1. 70, pentru ca ai putea sa prezinti intr-o grupa de varsta ceva mai mica (12-15), depinde de felul in care arati, daca arati cam de 14-15 sau mai mult.winking thumbs up

NOname
| NOname a răspuns:

@¨°o. O Dayana O. o°, atunci esti perfecta pentru aceasta meserie (banuiesc, ca mai si arati bine)! thumbs up Poti sa devii model fara probleme, mai ales ca esti inca in perioada de crestere, si te vei mai inalta cativa centimetri. Te-as sfatui sa mergi la o agentie de modeling din orasul tau si sa te inscrii la niste cursuri, daca n-ai facut-o deja.winking Multa bafta! day dreaming

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

In general agentiile de modeling recruteaza modele cu inaltimea cuprinsa intre 1. 73 – 1. 90 m.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, cam aia e inaltimea minima pentru a deveni model dar sti cum e, agentiile se uita in general undeva mai sus pentru ca har domnului din pacate fete pentru modeling se gasesc deci ar avea de unde alege, de asta am spus intre 1. 73 si 1. 90happy

| OanaG a răspuns:

Trebuie sa ai peste 1. 70 big grin

Dar poti fi fotomodel daca ai o inaltime sub 1. 70 poti poza pentru diferite reviste, cataloage, bineinteles daca ai ce arata si ai un fizic cat de cat acceptabil!

Bafta!

| BabyPink a răspuns:

Înalţimea minimă la un model este de 1.68.Chiar azi am citithappy

| Диана explică:

@NOname : Am 1. 70 si 14 ani.

| roby155 a răspuns:

Pentru mine marimea nu conteaza happy dar este indicat MINIMUM peste 1. 65winking si te mai si masoara straight face rolling on the floor