| andreieftenie42 a întrebat:

Ca sa devii programator cica sunt joburi unde programezi unde nu ai nevoie de gandire logica, e adevarat? eu unul nu prea cred.

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Gandirea logica nu e ca matematica in programare.
Exista domenii in care mananci matematica pe paine (machine learning de ex) si altele in care ai nevoie doar de matematica din generala (web development, de ex).

Gandirea logica e necesara in toate domeniile. Sunt full-stack web developer si iti spun din experienta.

11 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Îți pun o întrebare dar fi sincer, ți-ai instalat netul recent?

| andreieftenie42 explică (pentru Frank51):

Nu,nu cunosc toate domeniile si cum caut pe internet? daca nu ai chef nu raspunzi,mare chestie, eu din ce am vazut cam trebuie gandire logica ca programator, dar daca ma tot frecau niste idioti sa ma bag am zis hai ma sa intreb in mai multe parti, sa vedem care-i adevarul, eu am zis asa "nu sunt capabil" ei pai nu trebuie ma gandire logica trebuie doar sa lucrezi, eu nu cred ca ai nevoie de inteligenta.

| Frank51 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Nu ești sincer.

| johnnny123 a răspuns:

Și care ar fi joburile alea de programator în care "nu ai nevoie de gândire logică"? Este ca și cum ai crede că există un job de salvamar în care nu e necesar să știi să înoți.

Primul lucru pe care-l studiezi atunci când începi în domeniul informaticii sunt "scheme logice". Asta ar trebui să-ți răspundă la întrebare.

| andreieftenie42 explică (pentru johnnny123):

Mda, de aia si e platit asa bine jobul

| andreieftenie42 explică (pentru johnnny123):

Chiar daca n-are treaba aici dar nu stiu daca te mai prind tu esti mai inteligent, mai pe partea stiintifica, telepatia exista! ti-o zic sigur un psiholog mi-a tansmis mie telepatic niste chestii dar m-am certat cu el grav de tot, cum il pot prinde daca trimite ceva? iti zic sigur ca exista! avand in vedere ca exista telepatia acei oameni care o detin nu ii trage nimeni la raspundere pentru ce fac? ca asa telepatic poti poate sa omori si pe cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Nici sa nu crezi!

| haileewatson a răspuns:

Mai omule, ai pus 22 de intrebari intr-o singura zi. Iesi afara si priveste cerul ca ai probleme grave

Răspuns utilizator avertizat