| Anonima6754 a întrebat:

Ca sa devin invatatoare (clasele 1-4) trebuie sa am si facultate? Sau pot numai cu liceul pedagogic? E buna ca si meserie? Castigi cat de cat binisor din aceasta meserie?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cu liceul - maxim grădinițe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ai nevoie de facultate

| Zuzu1991 a răspuns:

Eu credeam ca nu, ca de aia e inghesuiala la liceele pedagogice,
dar se pare ca iti trebuie:
https://www.avocatnet.ro/forum/discutie_566186/Profesia-de-invatator.html
ghinion

| Frank51 a răspuns:

Poți numai cu liceu, dar vei rămâne destul de limitată. Se câștigă bine doar în zonele rurale.