| Carol83459 a întrebat:

Ca sa devin judecator la ce trebuie sa merg mate-info sau filologie? Si dupa ceea ce ar mai trebuii sa fac? Fundita!happy

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Profilul nu are nici o importanta. Poti fi judecator si cu mate info si cu filologie. Dupa ce termini liceul si dai bacul, te duci la drept, termini facultatea si dupa te inscrii la examenul de admitere la INM (Institutul National al Magistraturii). Acolo faci un stagiu de doi ani, dai examen de definitivat si esti judecator.

| FRE3wILL a răspuns (pentru raluk27):

laughing Ai mare dreptate din perspectiva pasilor de urmat, dar modul de prezentare..pare atat de simplu incat si eu m`as apucalaughing

| raluk27 a răspuns (pentru FRE3wILL):

Asta era si ideeahappy "Armata-i lunga", spune o vorba. Ce rost avea sa intru in detalii, din moment ce autoarea intrebarii nici nu s-a apucat de liceuhappy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profilul nu pre conteaza insa filologia te ar ajuta mai mult. Dupa liceu faci facultatea de drept