| Patrecea a întrebat:

Ca sa fii asistent medical, trebuie sa stii multa matematica? ????

Răspuns Câştigător
| AndreiT03 a răspuns:

Nu cred. Ce legatura au? Cel mult sa stii mate ca sa iei bacul.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu!

| Ineys a răspuns:

Nu. Ce legatura are matematica cu medicina?

| christine99 a răspuns:

Adunarea, scaderea, inmultire si impartire, cam asta-i singura matematica pe care va trebui sa o stii bine ca e de bun simt. Asistenta medicala trebuie sa faca chestii mai mult practice: sa puna catetere intravenoase, perfuzii, sa prelueze sange, schimbat pansamente etc. si sa aiba abilitati de comunicare cu pacientul.

| AnaAna8 a răspuns:

Nu trebuie dar la facultatea de medicina vei face. Biologia e baza

| gabicoo a răspuns (pentru AnaAna8):

Ca să ajungi asistent medical nu e necesară facultatea.