| Twister09 a întrebat:

Ca sa fiu calificat la locul de munca îmi trebuie o scoala de exemplu, postliceala sau facultate?
Sau scrie pe contract daca sunt calificat?
Multumesc

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Te poti califica la locul de munca, daca se ocupa de tine sa te califice si iti dau o hartie/adeverinta care sa ateste faptul ca te-ai calificat pe domeniul respectiv. Nu conteaza daca ai postliceala sau facultate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de meserie și de instituție. Unele intreprinderi sunt autorizate de Ministerul Învățământului să organizeze calificare la locul de muncă și cu un examen să elibereze apoi o diplomă de calificare.