| Mimo2 a întrebat:

Ca sa lucrezi in domeniul IT ca developer de exemplu.
Sa zicem ca am facut 12 clase, am luat bacul, am facut 3 ani de facultate si am si masterul. (E important masterul in domeniu?)
E de ajuns, sau mai trebuie sa urmez si alte cursuri pentru a intra ca junior la o firma in domeniu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In domeniu it e suficient sa stii meserie. Diplomele sunt de departajare poate cand e concurenta mare pe posturi. Asta nu inseamna ca nu sunt utile studiile

| sierra1 a răspuns:

Daca esti realmente bun, nu ai nevoie de hârtii. Repet bun la modul serios

| Dismally a răspuns:

Nu ai nevoie de master, probabil nici de facultate sau liceu daca esti bun in domeniu. Toate diplomele pe care le poti obtine sunt inutile daca nu este un bun programator.

| Ara997 a răspuns:

E suficient si 3 ani deinfo initial pentru opozitie midle. masterul e deja o forma de specializare. -nu strica poti sa-l faci pe urma. si nu e de neglijat ideea de a fi specialist in ceva ( securitatea informatiei de ex). de developeri de duzina e plina lumea. prgramatori buni, mai putin.

| AndreiMarin499 a răspuns:

E de ajuns ai facut cam toate cursurile eventual niște cursuri de web developer și software developer.