| Indira_Zeadin_1970 a întrebat:

Ca sa ma angajez ca educatoare sau invatatoare de engleza este nevoie de facultatea de pedagogie sau se poate doar cu modulul de psiho pedagogie (am terminat facultatea de litere)?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul sa fi absolvit modulul pedagogic si poti fi chiar profesoara la gimnaziu.

| Indira_Zeadin_1970 explică (pentru Ioandelasal):

Am uitat sa specific ca am nivelul 1 la modul.

| Andreea280900 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar modulul psihopedagogic nu expira niciodata nu? Se poate intra in sistem oricand atat timp cat il ai?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreea280900):

Da, asa este.

| Andreea280900 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si se aplica aceeasi regula si la liceul pedagogic / facultatea de pedagogie? Diploma si calificarea nu "expira". Se poate intra oricand in sist? Multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreea280900):

Sigur ca da.

| Andreea280900 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este suficient modulul psiho-pedagogic