| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa ma duc la facultate de stiinte economice sau politico-economice *nu in Romania* de ce am nevoie? FUNDA!

4 răspunsuri:
| sandystar a răspuns:

Copii legalizate si traduse dupa urmatoarele acte: foaie matricola, certificat de nastere, diploma de bacalaureat si mai sunt cateva dar nu imi aduc prea bine aminte.

daca vrei sa te duci la facultate in Franta trebuie sa depui la ambasada Frantei in Romania la Bucuresti un dosar care sa contina aceste acte, plus niste chestionare completate acolo si mai trebuie sa dai un test.
Te sfatuiesc sa suni sau sa trimiti un e-mail la institutia in cauza si vei primi toate detaliile.

Succes!

| anonim_4396 explică (pentru sandystar):

M-as duce la Praga, cu profil in engleza si nu dau bacul la matematica. Asta e problema?

| sandystar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e o problema. Acum sigur s-au mai schimbat unele lucruri, dar cand am vrut eu sa ma duc la facultate in Franta era nevoie doar de ce ti-am scris eu mai sus. Acum sigur difera si de la o tara la alta, de la un oras la altul, de la o facultate la alta, fiecare cu politica ei.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult, dar in schimb am gasit ceva care sper sa iti fie de folos. Acolo scrie ca trebuie completate actele pana pe 30 noiembrie.

http://www.robotics.ucv.ro/praga/praga_info/acte.html

Iti doresc mult succes in tot ceea ce faci!

| anonim_4396 explică (pentru sandystar):

Multumesc foarte frumos ca te-ai ocupat de intrebarea mea! Inca mai am 3 ani de liceu, dar incep sa caut ce si cum va fi. Sa stiu macar chestiile de baza happy Si tie iti urez mult succes in viata! Si sa zambesti mult, bine! happyhappy >big grin