| DiaDiana9 a întrebat:

Ca sa ma fac asistenta la ce profil ar trebui sa ma duc la liceu?

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Ce fel de asistenta? In orice domeniu exista si asistenti nu numai specialisti.

| 7PotDouglah a răspuns:

Asistentă, sau... "asistentă"?

| sierra1 a răspuns:

Nu contează liceul, doar să-l termini cu bac

| gabicoo a răspuns:

Chimie - Biologie sau Științe ale naturii!

| PainTech a răspuns:

Stiinte ale naturii ar fi indicat, dar nu e obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferabil la stiinte ale naturii, pentru ca se potriveste cu ce vei face mai departe la facultatea de asistenta medicala.

| Eireann a răspuns:

Daca vrei asistenta medicala si nu asistenta TV atunci stiintete naturii / biologie -chimie e cel mai avantajos. Dar nu e obligatoriu. Eu am intrat la medicina generals dupa filologie ( cu un an jumatate de meditatii la chimie si biologie), alto colegii veneau de la mate-info, stiinte sociale, unii de la Arte. E bine ca te gandesti din timp dar nu iti ingradii optiunile.