| anonim_4396 a întrebat:

Ca student cum poti scrie articole pentru reviste de stiinta?

2 răspunsuri:
| Docmiau a răspuns:

Da! Ai insa nevoie de referat stiintific de evaluare de la profesor/profesori coordonatori si de asemenea ar fi indicata o scrisoare de recomandare din partea universitatii/facultatii, unde sa fie mentionat faptul ca ai avut pe X si Y referenti stiintifici, care sunt cunoscuti pentru...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrii articolul si il trimiti revistei de profil. Daca o sa-l considere bun atunci o sa-l publice.