| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat castiga aproximativ un electrician bun cu 5 ani de experienta?

4 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, nu prea cred că este importantă vechimea, acum sunt alte reguli, dar în medie vreo 1500 de ron, maxim 2000, depinde şi te firma unde lucrezi, nu e greu să îţi deschizi o mică firmă şi bugetul este unul mai grosolan şi pe lângă asta poate da roade, deschiderea unei forme este o prosperitate în ziua de astăzi.
O seară bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cineva îmi spusese ca 9 milioane, cam asa, acum depinde de campanie.
Te pup!

| Raducu1997andrei a răspuns:

6 sau 9 milioane depinde ce campanie

| Promiseland a răspuns:

Depinde foarte mult de compania pentru care presteaza servicii, programul de munca si ce anume presteaza.Cunosc cativa electricieni destul de priceputi in meseria lor si in media au un salariu cuprins intre 1200-2200 lei.Cu siguranta sunt si altii care probabil castiga mult mai mult de atat dar cum am spus la inceput serviciile prestate ii diferentiaza de ceilalti.Sunt mai multe tipuri de electricieni precum electrician in industria mica, electrician pentru automatizari si asa mai departe. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu.