| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat castiga un psiholog?

3 răspunsuri:
| lencikk a răspuns:

In romania putin deoarece romanii au un fix: nu ma duc la psiholog caci nu sunt nebun...multi confunda psihologul cu psihiatrul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu atat de mult pe cat efort depune. Dupa ani de studiu, trebuie sa investesti bani buni pana sa iti poti lua atestatul de libera practica. Merita daca esti intr-adevar pasionat(a), nu prea e o meserie pe care sa o faci pentru castig financiar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sa-ti spun cat este salariul unui psiholog, dar iti pot spune ca o sedinta costa intre 50 si 150 de ron (asadar depinde de numarul clientiilor, de specializarea psihologului, domeniul in care lucreaza, etc).