| alex495 a întrebat:

Cam cat scoate in taximetrist pe zi? Bani cu care se intoarce el acasa, scazand taxa pentru dispecer si cea mai mancat el acolo.
PS:nu ma refer la taximetristi pirati de iti cere 50 de lei pe o cursa de 15 lei

10 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Ca taximeTRIST trebuie să fi ciubucar cu acte.; c

| Desireღ a răspuns:

Crek o să mi fac timp să vă învăţ dracu când se scrie "fii" cu un i sau cu 2.

| alex495 explică (pentru Desireღ):

Cu 2 ii e atunci cand spui,, fii mei" copii mei, NATO a scris corect

| Desireღ a răspuns (pentru alex495):

M ai spart rău.
Se scrie "să fii"

| deeeaqq a răspuns (pentru alex495):

Nu vorbea cu tine despre lecţia aia de română, dar hai să te lămuresc şi pe tine.

Cu un "i" e atunci când spui
"Nu fi trist"
"Eu aş fi profă de română"
"Ar fi rămas repetent"
"Să fi fost aici..."

În rest cu doi "i"

Şi în cazul tău copiii ŞI fiii cu trei de i.

ŞI DA, AM TERMINAT FACULTATEA DE LITERE, PUPSJ

| alex495 explică (pentru deeeaqq):

,,Fii mei", nu stiu la ce universitate ai terminat litere

| alin1317 a răspuns:

100 lei planul+30 lei tigarile(optional)+10(apa/suc)
140 lei/zi numai cheltuielile(de mancat mananci acasa ca poti veni oricand)
Hai sa zicem in mare 150 lei/zi cheltuielile si din ce stiu eu cel putin inca 100 lei! Cu conditia sa stai 9-10 ore la taxi ca sa faci un total de 250-280. Si weekendurile(mai ales seara) la fel dar pe 5-6 ore. Multumit dr raspuns? Tatal meu fiind taximetrist.

| alex495 explică (pentru alin1317):

100 de lei planul ce e? Comisionul dispecerului?

| alin1317 a răspuns (pentru alex495):

Atat se plateste zilnic
Intre 90-130 lei/zi (depinde de firma si de masina ce optiuni are)

| FlorinPopa a răspuns:

De obicei nici nu isi termina taxa aceea.