| zyra a întrebat:

Cam cati bani poti lua in urma unui majorat fiind fotograf?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cat de bun esti si, poti de la 200 pana pe la 700-800.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cît mai mult.

| mihai69 a răspuns:

Eu am plătit pe cineva 200 de lei pentru circa 6 ore, timp în care a făcut poze din care a ales câteva pe care ni le-a dat. Drept e că nici puștimea nu prea stătea la poze.

| zyra explică (pentru mihai69):

Eu am început meseria de "fotograf" cand prietenii mi-au spus ca sunt foarte buna si ca pot realiza ceva si asta nu s-a întâmplat de mult.de atunci ei m-au chemat la petreceri dar nu am luat mai mult de 150 lei. Si vreau sa maresc pretul la 300-350 pentru ca numai editatul dureaza o grămadă

| mihai69 a răspuns (pentru zyra):

Știu. Dacă munca ta e apreciată, te vor plăti. Dar nu sări direct de la simplu la dublu. Treci mai întâi printr-o etapă gen 200 - 250 și pe urmă, dacă tot ai clienți, mai urci.
Apoi mai investești în echipament și crești iar, pentru că vei oferi marfă și mai bună.
Etc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ești fotograf profesionist, poți avea pretenții!
Dacă ești doar fotograf amator, las-o baltă. Toți deținem în ziua de azi aparate cu care (ne) putem fotografia (digitale, DSLR-uri, chiar și tel. mobile).

| Voro a răspuns:

Depinde de calitatile tale.