| Dianne18 a întrebat:

Cam ce ar putea sa lucreze un tanar pe perioada studentiei?
Imi puteti da exemple de meserii si de locuri de munca...
Eventual unele care sa nu necesite deplasarea pana la un birou, ca sa castig timp pentru invatat.
Intr-un fel, este avantajos sa lucrezi inca din studentie, deoarece poti lucra in domeniul tau de studiu, poate fi un plus pentru cv la absolvire, ai locul de munca asigurat, cunosti oameni noi, inveti sa te organizezi, poti obtine credite la banca...
Multumesc pentru raspunsuri...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ideal ar fi sa iti gasesti de munca in domeniul in care studiezi. Partea cu sa nu necesite deplasarea nu o inteleg... vrei sa lucrezi de acasa?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti student, deci probabil inca nu cunosti domeniul tau atat de bine incat sa lucrezi in el.
Dar pe langa faptul ca te crezi bun de birou, nici nu vrei sa-ti pierzi timpul pana la el.
De fast-food-uri, impartit pliante, si alte meserii de genul, ai auzit?
N-ai mentionat ce facultate faci si cat timp disponibil ai.
La birouri sau alte munci de tocilar nu visa, ca pe alea se bat toti nefericitii.
Job-urile part-time sunt in mall-uri, nu in multinationale.

| vocea a răspuns:

Gasesti locul de munca in domeniul care te pricepi mult succes

| UnDezaxat a răspuns:

N-ai vrea totusi sa dormi si sa primesti bani? Realizezi ca esti in Romania, nu? Si ca nu primesti niciodata ce vrei in materie de loc de munca.