| anonimaalee29 a întrebat:

Cam ce poate lucra un adolescent de 17 ani, cu 10 clase facute? Si nu la profesionala. La un liceu normal, de top in orasul meu. Mai am ceva timp pana devin majora.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promotii. Fiecare oras are grupuri de Facebook: Locuri de munca in *orasul x* sau *promotii orasul X*. Cauta, n-ai cum sa nu gasesti, sa dai un anunt pe acolo, dar ai grija ca-s si multi tepari si dubiosi.

| Raducons a răspuns:

Poti sa lucrezi cu jumate de norma, ospatarita, agent comercial, operator intr-o fabrica, aproape orice care se incadreaza la nivelul de studii pe care il ai.

| anonimaalee29 explică (pentru Raducons):

Sunt la stiinte sociale la liceu...astea nu prea se pot numi studii.

| Raducons a răspuns (pentru anonimaalee29):

Se pot numi studii, doar ai invatat ceva acolo, incearca totusi sa dai bacu

| anonimaalee29 explică (pentru Raducons):

O sa il dau.

| PumpkinDoll a răspuns:

Chiefsi,mecdonalt,ceva pe la mare(dar vezi ca is sanse mari sa-ti iei teapa, sa gasesti undeva unde sa-ti dea bani la zi ar fi bine)

| Ionut58282856 a răspuns:

Inpartit fluturase, facut statistici de opinie

| Myhaella847464 a răspuns:

Bona, menajera, sa ingrijesti un batran.