| Millis a întrebat:

Cam de ce materii ai nevoie sa devi detectiv?

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu conteaza, oricum se face academia de Politie. happy La Politie se pune in general accent pe Uman (Lb. Romana, limbi straine).

| mixxjim a răspuns:

Ca sa devii detectiv trebuie sa faci un curs de detectivi ca sa ai atestat si acolo va invata ei ce trebuie sa stiti. in principiu ceva notiuni de drept, ca sa stii ce poti si ce nu poti sa faci, chestii strict legate de meserie si proceduri practice. daca dai o cautare pe net dupa "scoala de detectivi" gasesti o gramada, ai de unde alege in functie de domiciliul tau, de perioada, preturi etc.

| ElaIliesi a răspuns:

Sunt cursuri pe care le poti urma in domeniu. Mai apare din cand in cand cate unul pe site-urile de reduceri de grup, sau le poti cauta site-urile sa vezi exact ce implica acel curs

| best1people a răspuns:

De materii de la uman si de drept(limbi straine, criminalistica la facultate si logica la lieu)