| HttpAndreea21 a întrebat:

Cam in ce consta examinarea fisei medicale? As vrea sa stiu cam tot daca ati fost examinați curând, pentru ca am dintii galbeni de la mama naturasad si ici colo cate o carie

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dintii galbeni, pot reprezenta o carenta de vitamine in corp.
Iar cariile dentare sunt inadmisibile si acesta poate fii un motiv eliminator.

| sierra1 a răspuns:

Cred că fumezi in draci

| mi25 a răspuns:

Fisa medicala nu se examineaza. In fisa medicala se inscrie daca esti apt sau inapt pentru ceea ce urmeaza sa faci. De regula se fac acele examinari medicale care impieteaza asupra situatiei in care urmeaza sa fi: munca, scoli militare etc.

| mi25 a răspuns:

Si am uitat: pentru fiecare post sunt diferite bareme medicale.

| HttpAndreea21 explică (pentru mi25):

La frontiera zic. din sursa externa sa dau, dar mi frica ca ma respinge

| mi25 a răspuns (pentru HttpAndreea21):

Cui ii frica de apa nu mananca peste. In viata mai sunt si "esece". Cine nu risca nu castiga.