| SingleForOne a întrebat:

Când angajații și angajatorii gândesc din perspectiva afacerii și negocieri, și nu din perspectiva de "job și carieră", multe lucruri s-ar schimba.
Ce credeți despre această idee?
Cum se poate realiza acest lucru?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Angajatorii isi cauta angajati care sa le ajute in realizarea cat mai fructuoasa al afacerii pe care o conduc.
Angajatii pot face cariera pe baza experientei cumulate si a concursului de imprejurari.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca dacă toti ne-am gândit doar la cum sa facem afaceri, nu ar mai munci nimeni.
Cum ti-a spus cineva mai sus, asa sta treaba și asa ar fi normal sa stea.

| SingleForOne explică (pentru Freya1):

Nu m-am referit la ideea în care fiecare își face afacerea lui.