| Andreiu68 a întrebat:

Cand ma angajez trebuie sa ma duc sa imi fac ceva actez sau analize? Am 19 ani si maine sunt chemal la un interviu la primul meu loc de munca si nu stiu daca trebuie,, sa alerg " dupa acte sau alte chestii. Imi trebuie ceva sau nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vei obtine locul de munca atunci va trebui sa duci copii de pe actul de identitate, actele de studii si sa faci fisa medicala. Detalii vei obtine la interviu sau de la compartimentul de resurse umane al firmei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice persoana trebuie sa faca vizita medicala la angajare (dupa lege). In real eu am fost angajat si fara analize medicale. Ce trebuie sa stii este ca analizele se platesc de angajator. Ori te trimit la o clinica de medicina muncii unde au ei contract si nu platesti nimic, ori iei chitanta si factura de la clinica si o decontezi ulterior. In cazul acesta (depinde de analize) poate sa te coste in jur de 200 Lei. Citeste si aici: http://bit.ly/2GcooaT

| AndreiNM777 a răspuns:

Daca te angajeaza te vor ajuta ei cu sfaturi si indrumari.

grija ta principala trebui sa fie cum sa te prezinti cat mai bine pentru a obtine postul.

fara emotii!
mult succes!