| babyV a întrebat:

Cand ma fac mare as vrea sa fiu cantareata.toata lumea care ma aude zice ca cant minunat.sunt sigura ca daca parintii mei ma vor ajuta sa devin o cantareata. dar mi-e rusine sa cant fata de ei. daca ati cunoasteo pe mama mea ati intelege. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexaaa_8983 a răspuns:

Parerea mea este sa "iti iei inima in dinti"si sa canti in fata parintilor tai. daca ai talent e pacat sa il irosesti. sunt sigura ca dupa ce te vor auzi cantand o sa te ajute sa iti implinesti visul asa ca iti urez mult succeshappy

5 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

happyAcolo e cu sansa, si Romania e cam full de artisti din astia iesiti din pamant... cu melodii comerciale.winking 1. Daca ai talent calumea dc nu? 2.Nu e doar de talent e si un fel de noroc, ca daca nu te descopera nimeni unde canti? 3.Inspiratie ca daca nu ai un DJ+cineva care sa iti scrie cantecele degeaba.
4.Incearca sa faci o meserie mai intai si dupa te axezi pe a deveni cantareata big grin Exemplu Smiley... baiatu are facultate (nu de muzica, nici nu stiu daca are de muzica )... deci isi asigura existenta si daca nu avea succes. Sper ca te-am ajutat, oricum cu timpu ti se mai schimba vocea si poate e doar parerea unor prieteni nu a 10 mil de oameni big grin. Si eu vreau sa fiu presedinte da nucred ca o sa fiu.

| Alexaaa_8983 a răspuns:

Ar trebui sa iti faci curaj.sa canti in fata lor.sa le demonstrezi cat de buna esti.si sa ii convingi sa te ajute sa iti implinesti visul.mult succeshappy

| Catheryne a răspuns:

Ca orice parinte poate mama ta isi doreste un viitor mai bun pentru tine si probabil nu-si doreste sa te lasi de carte. Explica-i ca o sa-ti urmezi scoala in continuare si vei avea rezultate bune, dar vrei sa-ti urmezi si acest vis si poate va intelege. Bafta!

| ZoeyMe a răspuns:

Pai am observat ca ai folosit,, cand ma fac mare'', deci inca esti mai mica.Eu iti zic sa mai astepti sa vezi ce iti doresti cu adevarat, caci poate este doar un vis de copil. Daca cand vei fi mai mare inca vei mai avea acest vis ai putea,, uita''pe masa un CD cu tine inregistrata. Daca ai o voce asa frumoasa sunt sigur ca vor intelege.Desigur as recomanda sa vorbesti cu ei si bla bla.Si vezi caci vocea ti se poate schimba intre timp.

| Babyfuckyou a răspuns:

Uita-te in oglinda si incepi sa spui "sunt cea mai buna cant foarte bine trebuie sa reusesc". incearca sa spui continuu numai lucruri pozitive despre tine si atunci o sa ai incredere daca vrei cu adevarat sa canti explica-i mamei tale ca iti place ceea ce faci.happy bafta