| MafteieuSmecheru a întrebat:

Cand nu intelegi ceva cel mai bine este sa recunosti, deci nu pricep deloc, ideea din spatele "succesului" este sa lucrezi de dimineata pana seara pana la 50 ani si la 50 sa te poti duce in vacante super scumpe si la 60 ani mori?laughing, parerea mea lucrezi 8 h + 1-2 h mai inveti ceva zilnic de luni-vineri si poti ajunge si asa ceva in viata destul de ok,eu zic sa traim clipa, nu viitorul peste 30 ani.

Răspuns Câştigător
| alexandru3107 a răspuns:

Este bine sa muncesti cat mai mult ca sa ai un salariu stabil. Unii prefera sa isi "depoziteze" banii pana cand considera ei necesar. Iti dai seama, daca vor sa ajunga in Islanda, trebuie sa astepte ca sa stranga o suma de bani sa achite cazarea, masa, etc. Fiecare face cum doreste. spre exemplu parerea mea este ca ar trebui sa te bucuri de viata de cate ori simti nevoia, nu neaparat planificand excursii scumpe. Totusi, daca esti in pielea unei persoane bine platite, nu cred ca ai avea nevoie de asa mult timp pentru a avea banii necesari de o calatorie mai "pretentioasa".

| MafteieuSmecheru explică (pentru alexandru3107):

Bravo,frumos raspuns, inteligent, da exact tebuie sa te bucuri zilnic de viata fara sa planifici excursii scumpe, te chinui 11 luni si te bucuri o luna, bullshit, bine punctat, felicitari, ai funda.

| alexandru3107 a răspuns (pentru MafteieuSmecheru):

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| M679 a răspuns:

Este o abordare bună happy