| Bububah111 a întrebat:

Cand spui ca trebuie sa faci si masterul ce este mai exact? de exemplu eu as vrea sa merg spre psihologie si am auzit ca dupa ce termin facultatea trebuie sa fac si masterul ce este asta mai exact? premiez

Răspuns Câştigător
| vivi_6895 a răspuns:

Masterul este o continuare de studii de doi ani ( in dunctie de facultate ) in care mai aprofundezi materiile facute la facultate si pe care esti specializata. Sunt studii in plus, o diploma in plus, si cunostinte in plus care te vor ajuta in viitor.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu nu dai funda, premiezi! Interesant.
Masterul însemnă a doua specializare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma nunesc irina asta este caicuiatoru lui maria colega mea la scoala 11 in clasa... ea a ascris ne corec

| will_4908 a răspuns:

Specializarea spre un anumit sector definitivat al materiei principale.