| micutaEU a întrebat:

Cand veti ajunge adulti, daca deja ati ajuns...ce meserie vreti sa aveti si de ce? cCel mai frumos raspuns ia funda.
Ps.:raspunsurile sa fie originale

Răspuns Câştigător
| iubesteOrezul a răspuns:

Doctorita ca sa pot sa ajut toti oamenii, cum la randul lor si ei au facut cu mine. Mi-am petrecut saptamani prin spitale Arad-Timisoara si acei oameni m-au ajutat enorm. De accea imi doresc acest lucru.
Sau ar mai fi comisar, deoarece imi place sa ascult oamenii, detinutii, si imi place sa comunic :*.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu ma angajez pe autotren dupa ce termin scoala de soferi.

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Tie ar fi trebuit sa-ti fac cadou masina mea, te asigur e destul de mare, de teren (daca aveam mai multe) sau sa te las pe tine sa o conduci, si asa tipă mereu tata la mine ca nu-s pe autostrazile din America sa conduc cu viteza aia, iar eu numai asa fac... Bine, cand nu mai sunt alte masini si am calea libera.

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Cu mare placere o conduc. Dar mai bine camion sa fie.

| Ella3133 a răspuns:

Desinger vreau sa devin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu mi-am ales meseria care-mi place si pe care o s-o fac ca pe un hobby. Când esti copil nu duci lipsă de vise, esti visator, de multe ori schimbator in alegeri, confuz etc. De ce sa nu recunoastem, e superb sa visezi cu ochii deschisi, sa ai vise mărete si realizabile. Insa alegera gresita a meseriei echivalează cu...ratarea unui destin.Cand esti copil, iti doresti sa devii ceva (doctor, profesor, artist, cantaret, model), cand devii adult, gandesti altfel, privesti viata din altă perspectivă, te indrepti spre ce ti se potriveste, spre ce esti capabil. Am citit candva că o meserie aleasă pe plac, după vocaţie, prin profesarea careia obţii succese, devine o sursă de continuă satisfacţie, posibilitate de cunoaştere a propriului eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina ma cu intrebarile astea! Unde esti, la gradinita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| micutaEU explică (pentru anonim_4396):

Nu la mata

| micutaEU explică (pentru anonim_4396):

Nus la gradinita sunt la mata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamna, doamna! Eu, cand ma fac mare, vreau sa fiu...aaa, vreau sa fiu...aaa, stati sa ma gandesc.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu pentru o zi?

Răspuns utilizator avertizat
| ChidoriKing a răspuns:

Gropar

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Eu vreau sa fiu actor de filme porno laughing

| Pashca a răspuns:

Salut, eu doresc sa am meseria de politist, deoarece imi place tare aceasta meserie si voi si imi voi apara patria.