| lory14 a întrebat:

Care au mai multe avantaje? Profilele umane sau reale?

5 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Crissu, eu am liceu uman si sunt la facultatea de economie, iar cad ermin pot fi contabil, maanger, marketer... orice.

| Irina a răspuns:

E avantajos profilul la care te pricepi. degeaba te duci la real daca nu ai o treaba, nu te angajeaza nimeni daca nu stii ce si cum. Scoala oricum o termini, chiar si facultatea, esential e sa te descurci in domeniu, oricare ar fi el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are avantaj profilul unde poti fi tu bun.
Ideea e sa fii cat mai buna in domeniul ales, atunci te vei bucura intr-adevar ( inclusiv financiar )de rezultate.

| criss:) a răspuns:

Depinde de facultatea la care vrei sa dai, dar cel real este mai avantajos pentru. ca poti sa ai mai multe variante de profesie. poti avocat, contabil, prof mate, chimie, fizica, arhitect si altele, in schimb la uman poti fi profesoara de o limba, traducator...

| kai a răspuns:

Intrebarea trebuia sa sune altfel : dupa terminarea carei facultati ai mai multe posibilitati de integrare pe piata?