| Moonshade a întrebat:

Care credeti ca e cea mai cautata profesie? Mai mult aici in Romania m-ar interesa. dar si in general.

Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Depinde ce vrei sa spui prin "cautate". Daca te referi strict la venituri atunci: medicina, farmacie, IT si management. Insa din perspectiva cererii pe piata locurilor de munca, cel putin momentan in Romania sunt foarte cautati specialisti si lucratori in industrie (te poti lamuri exact la orice targ de locuri de munca).

5 răspunsuri:
| youaly a răspuns:

Medicina

| MACookie02 a răspuns:

Probabil doctori, pentru ca ai vazut ca sunt din ce in ce mai putini cei adevarati...

| Barmaleus a răspuns:

Chelner. Si e mai bine platita ca cea de doctor.

| Moonshade explică:

Dar de inginerie medicala ce parere aveti?

| Narcis2007 a răspuns:

E buna...in strainatate ar fi foarte cautata