| Tobeornottobe a întrebat:

Care da` la ase?

si cu cat so intra anul` asta, tinand cont ca se intra si pe dosar?

as vrea si eu ceva legat de finante banci.si nu stiu la ce facultate sa ma duc.la fara taxa.

astept pareri.multumesc

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

La Ase fara taxa se intra sigur cu note foaret mari la cu taxa ai mai multe sanse

| iulia_7948 a răspuns:

Care ASE? singurul ASE-Academia de Studii Eonomice din Bucuresti adica, nu primeste studenti cu dosarul, se da admitere la matematica 1 si economie. nu economia din liceu, alta, se gaseste cartea la facultate dupa care se invata, sau geografie. celelalte facultati sunt facultati de economie nu ASE. la fara taxa nu vei intra never la facultatea asta, avand in vedere ca nici sa scrii corect nu stii. oricum, media pentru fara taxa este de la 8 50 in sus, asta insemnand media din liceu+bac+admitere la facultate. am asa o presimtire ca la orice facultate de stat te-ai duce, nu ai medie de fara taxawinking.

| silverfaith a răspuns:

Sincer e absurd sa intrebi asa ceva fara sa specifici unde vrei sa mergi(oras) pentru ca exista diferite modalitati de inscriere la bucuresti sau la alba sau la timisoara sau la cluj sau la iasi unde! peste tot este ASE deci?

| Tobeornottobe explică:

Iulia, se pare ca esti prost informata. Anul acesta s-a trecut la admitere doar pe baza de dosar. Si nu-ti da tu cu parerea la cum scriu eu si cata ortografie stiu eu. Nu judeci un om la ce are in cap doar dupa un simplu mesaj postat pe tpu.ro. Si referitor la medie, este cu siguranta peste 9. Oricum multumesc mult pentru raspuns!