| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre domeniile social-umaniste se gastiga cel mai mult(economie,psihologie,sociologie, filosofie)?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

În raport cu domeniile reale, se câştigă foarte puţin, cel puţin la noi în ţară.
Însă după părerea mea un salariu frumos îl are pshiologul, dacă ar fi să aleg dintre aceste ramuri.
Însă e plină ţara de economişti şi contabili.
Însă şi în economie se câştigă bine, dar cu condiţia să lucrezi la o firmă sau aşa ceva destul de bună.
Baftă!

1 răspuns:
| NoName05291 a răspuns:

In Romania nu prea sunt apreciate aceste domenii si se castiga putin, dar in strainatate se castiga destul. de exemplu eu vreau sa devin psiholog si am auzit ca in s.u.a o sedinta e in jur de 200 de dolari. ma rog acel psiholog avea si licenta si masterat si doctorat