| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai cautata profesie? Si cam cat se castiga happy Dau Fundahappy!

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cea mai buna profesie e cea de hot si castigul e functie de tunul pe care il da-i, iti trebuie doar curaj si spatele asigurat.

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

Punct ochit, punct lovit laughing
Si in ce facultate se incadreaza profesia asta valoroasă (si bănoasă rolling on the floor si cati ani de studiu îi vor fi necesari?
Mă omori, omule!

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Este o impietate adusa meseriei de hot sa faci studii, ea se transmite pe cale naturala din generatie in generatie si acum suntem aproape de apogeu, avem un program national pentru sprijinirea meseriei de hot, dovada ca toata mas-media vorbeste numai de tunuri date bugetului si tot soiul de hotii, iar cand se mai vorbeste din joi in paşte si de studii cica nu se ia bacu'.

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

De acord, dar altii poate nu posedă mostenirea asta "genetică" si totusi vor sa faca din ea o meserie. Ce fac atunci? Trebuie totusi invatată de la un specialist in domeniu, cateva mici trucuri, e si acolo o tehnică, necesita dexteritate..., mai ales talent laughing, nu poate fi oricine..hot, cu carte de munca. Trebuie si acolo sa lupti ca sa te "titularizezi", sa te sacrifici, sa mai si pierzi...dar important e sa nu colectionezi caziere.

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Dupa cum pui in evidenta amanuntele nu cumva esti in pregatire? laughing Chestunea cu cazierele e functie de rang, ai ciordit o gaina, imediat institutiile statului isi fac treba chiar si cu exez de zel pentru a aplica legea si te alegi cu cazier. Daca ai dat un tun de sute de milioane euroi institutiile statului nu aude nimic, ba chiar iti mananca din mana stabii care le conduc, politicieni iti cer sfaturi si te pupa in fund, iar in cazul acesta notiunea de cazier nu e cunoscuta.

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

N-am talentul ăsta...si nici nu l-as vrea. Si da, ii scârbesc pe ăia care fură, de la politicieni, până la țigani. Mi-e silă de ei. Sincer, nu suport hotia de nici un fel. Imi place omul cinstit. Nu lacom. Nu avar. Nu hot. Ci OM.

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Lacomia este factorul principal al acestor nefericiti cu somnul agitat si frica ca intr-o buna zi are catusele la maini, ii determina sa fure inzecit mai mult de cat le trebuie.

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

Ok, asa e! Te pup si mai vorbim.

| EvangelineLovin a răspuns:

Ingineri, programatori IT. mai mult decat altii.

| traxter a răspuns:

Doctor sau Programator IT

| CristianMD a răspuns:

Cea mai cautata profesie este de lucratori la constructii si programatori, nu as zice ca castiga putin baietii. chiar eu vreau sa ma fac programator big grin

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Cea mai cautata profesie? Cea de curva, castigi mult happy

| CatalinMihai1989 a răspuns:

De curva! Se castiga mult, nu exista un salariu net stabil...