| alina_6005 a întrebat:

Care e cea mai frumoasa, usoara, de la care sa iei bani multi specializare ca doctor (adica stomatolog, medic primar) care? urgent, funda

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Chirurg estetician. uita-te cate pitzipoance isi fac retusuri pe mii de euro. si dupa asta stomatologul (cabinet particular, faci bani cu lopata daca devii cunoscut)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mita!
Faci meseria de plăcere, nu de bani care sunt ochiul dracului!
Pa, pa.

| seby005 a răspuns:

Sal,parerea mea ca,, banoase,,nu prea mai este nici una in amandoua trebuie sa ai,,fonduri grase,,si un renume ca sa pornesti,De exemplu termini stoma,,o meserie interesanta,,trebuie sa lucrezi pentru inceput la o clinica privata ca sa iti faci un renume si stim toti cum platesc patroni in ziua de azi, dupa ce iti faci un renume si ai pacienti tai trebuie sa deschizi cabinetul tau care costa o groaza de bani chiar si cu dotari minime, daca vrei sa iti mearga bine. Cam aceeasi chestie este este si pentru un medic primar, ramane la aprecierea ta.O zi faina pa

| NickiMinaj a răspuns:

Stomatolog.

| LaTulipeNoire a răspuns:

Ginecologul.Frumos pentru barbati laughing Spagi si bani multi!

| Lorena_5791 a răspuns:

Din moment ce vrei sa devii medic ( cu o anumita specializare) ar trebui sa iei in calcul mai multi factori. Iar ceea ce vrei tu este Raiul pe Pamant, spus verde in fata. Sa fie usor, frumos si sa castigi bine este cam imposibil. La medicina nu este usor deloc, frumos este doar daca iti place meseria pe care o practici, iar daca tu nu stii nici macar ce vrei sa devii ma cam indoiesc de fapt ca o sa iti placa sau ca ai sa fii foarte pasionata de ceea ce faci. Iar in ceea ce privesc banii, in medicina e nevoie de foarte multa munca pana sa ajungi la stadiul in care sa fii multumita de cat castigi. Ar trebui sa te gandesti bine si sa iti verifici prioritatile daca vrei sa devii medic.