| roxanamaria99 a întrebat:

Care e cel mai bun liceu din Iasi la care se face cel mai bine filologie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Racovita e cel mai bun. Dar prin traditie se considera ca si Negruzzi si National sunt la fel de bune thinking

| Sadop a răspuns:

Negruzii, Racoviţă şi Naţionalul se bazează mai mult pe clasele de pe real, chiar dacă au şi clasă de uman. Însă dacă vrei un liceu în care şi filologia să fie cât de cât apreciată, îţi sugerez Eminescu, Ibraileanu sau Alecsandrii, licee mai bazate pe ramura umană.
Însă să nu crezi că la Naţional dacă eşti pe filologie nu te bagă nimeni în seamă. Au clase bune şi foarte bune, însă după părerea mea dacă vrei pe uman cele mai bune licee sunt cele menţionate mai sus.
Baftă!