| bogdan1004 a întrebat:

Care e diferenta dintre jandarmii:
1.care sunt la interventii
2.cu asigurarea ordinii publice

Caci amandoua grupe asista la proteste:Ca cei din Piata Universitaii

Ma lamuriti si pe mine va rog?

42 răspunsuri:
| zahy a răspuns (pentru zahy):

Da ai grija daca devi jandarm sa nu faci ca acest politist http://www.youtube.com/watch?v=YBiNH4EfcUA

| bogdan1004 explică (pentru zahy):

Pe mine ma intereseaza orbeste de aceasta specialitate sa spun asa de a actiona la proteste sti ce vreau sa zic? cei de la interventii au eliberat piata universitatii atunci sau cei de la ordine publica?

| bogdan1004 explică (pentru zahy):

Stiu faza a fost si la televizor dar ei sunt Spir nu cei d ela jandarmerie

| Mefist0 a răspuns (pentru bogdan1004):

Ei bine nu sunt specialist, dar meseria jandarmilor de la Interventii mai presupune si razii, care dupa cum stim, in Romania sunt foarte dese. Jandarmii de la Ordine Publica pot asista la diverse ocazii cum ar fi spectacolele pentru a delimita spatiul si a asigura buna desfasurare a lucrurilor.

| Mefist0 a răspuns (pentru bogdan1004):

Nu se mai tinea atunci cont de Ordine sau Interventii. Atunci toti erau considerati Jandarmi.

| bogdan1004 explică (pentru Mefist0):

Ce mai implica aceasta meserie?(nu am vazut mesajul anterior)

| bogdan1004 explică (pentru Mefist0):

Nu iti mai vad mesajele da-mi un mesaj privat.Imi dai id de mess sa mai discutam?

| Mefist0 a răspuns (pentru bogdan1004):

Meseria jandarmilor de la Interventii mai presupune si razii, care dupa cum stim, in Romania sunt foarte dese. Jandarmii de la Ordine Publica pot asista la diverse ocazii cum ar fi spectacolele pentru a delimita spatiul si a asigura buna desfasurare a lucrurilor.

| bogdan1004 explică (pentru Mefist0):

Acum vad din nou mesajele, aa deci cand este un eveniment ca si un protest si trebuie restabilita legea atunci nu conteaza de unde esti

| Mefist0 a răspuns (pentru bogdan1004):

Id: i_catalin14

| NemNUZ a răspuns (pentru bogdan1004):

Da si SIAS se ocupa si cu o parte din marina, aviate,. nu doar terestru ca jandarmii plus ca se plateste mai bine, doar testele de intrare sunt putin mai dure cred

| bogdan1004 explică (pentru NemNUZ):

Eu vreau atributii ca la jandarmi si vreau sa ma fac jandarmlaughing SiAS nu prea ma intereseaza