| cosmina92 a întrebat:

Care e diferenta dintre un copywriter si un advertiser. Mai exact cu ce se ocupa fiecare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Copywriter se ocupa de partea de text si de mesaj trimis catre client.

advertiser ul lucreaza mai mult la partea prezentarii produsului.

In mare sunt cam acelasi lucru

| cosmina92 explică (pentru suntserios):

Hmmm thinking deci un advertiser se ocupa mai mult cu gasirea unei teme de promovare a unui produs?

| suntserios a răspuns (pentru cosmina92):

Da ceva de genul asta, desi repet cele doua nu sunt perfect delimitate intre ele

| cosmina92 explică (pentru suntserios):

Mersi! ^_^