| suntcuriossastii a întrebat:

Care e faza cu titularizarea? Daca, spre ex, o prof de romană are cea mai mare nota dintre toți participanții înseamnă ca poate sa aleagă cel mai bun liceu posibil care duce lipsa de cadre didactice din domeniu?

2 răspunsuri:
| BlueDark a răspuns:

Nu.Uite cum sta treaba:
Profesorii care nu au post pe o perioada nedeterminata la o unitate de invatamant (adica nu sunt titulari) dau examenul asta pana cand se gaseste un director care sa ii titularizeze.
Bieninteles, trebuie sa ia examenul(adica minim nota 7 la scris).
Sunt profesor, stiu ce spun. Daca nu ai inteles trimite mesaj si iti dau detalii

| Anon31241212 a răspuns:

Da