| anonim_4396 a întrebat:

Care e mai tare: Armata sau Politia?
As dori informatii mai amanuntite daca se poate!

Răspuns Câştigător
| nechiforboss a răspuns:

Armata asigura protectia tarii si interventiile externe iar politia se asigura de buna aplicare a legilor pe plan intern.Deci armata e mai importanta pentru ca are putere de decizie si de organizare mai mare decat politia!

6 răspunsuri:
| katana21 a răspuns:

Armata - asigura protectia tarii pe plan intern cat si extern. daca politia nu se descurca ea poate sa o inlocuiasca gen la manifestatii etc
Politia-se asigura de buna aplicare a legii pe plan intern in juristictia sa. funda?

| Borntohelp a răspuns:

Armata e mult mai puternica in comparatie cu politia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai tare la ce ca sunt 2 lucruri diferite

| OnuOnulică a răspuns:

Armata pentru ca sunt mult mai multe centre de armata. Iar cei anjagati in armata o pot face si de la 18.

| mgtow a răspuns:

Armata, de acolo poti pleca pe elicopter, tanc, lunetist, pirotehnist sofer profesionist dar salariul e cam slab, si serviciul e stabil.

| BiuL a răspuns:

Armata