| mihaelaemanuela9 a întrebat:

Care e tara in care as putea pleca fara sa stiu limba (cam la 18 ani) si sa am si serviciu bine platit?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu merge nicicum ce vrei tu! Poti sa fii mecanic de avioane cu 30 de ani experienta... ca sa-ti dau un exemplu, tot nu-ti vei gasi un servici bine platit in alta tara!
Ca ai luat decizia sa pleci e foarte bine dar pentru inceput trebuie sa te multumesti cu munci sezoniere sau mai slab platite vreme de 2 3 ani pana incepi sa vorbesti limba acelei tari!
De exemplu italiana o inveti foarte repede, 6 luni acolo cu foarte multa comunicare si vei vorbi aproape perfect. Pentru germana iti trebuie cam 2 ani. Engleza la fel, tot cam 2 ani.
Scopul tau la prima plecare sa fie oricum invatarea limbii, nici nu visa la salariu bun!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea tara. Fara sa stii limba si fara o calificare cautata vei gasi doar locuri de munca necalificata si prost platita.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca visezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine crezi ca te angajeaza daca tu nici macar nu poti sa ii ceri un loc de munca in limba lui. Si bine platit fara nicio calificare ca greu

| OoBunnyoO a răspuns:

Chestia asta nu este posibila. Cine crezi ca te angajeaza sau iti da un contract de angajare, daca tu nu intelegi nici macar ce scrie acolo? Probabil doar un angajator care vrea sa abuzeze de tine.

| Pardelian a răspuns:

Daca stii englea in Olanda sau sua sau Anglia din pacate romana nu e limba internationala si nici loc de munca bine platit pentru necalificati fara experienta nu gasesti in Romania

| SatanicBear a răspuns:

La castraveti in Germania si capsuni in Spania poti merge linistit. happy

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns:

Ce intrebare tampita.Adica vrei sa mergi in alta tara, sa nu sti limba adica sa nu vorbesti nimic si pe langa asta sa fi si bine platit.Nu esti cam prost? Du-te si spala veceurile lui Bill Gates sau cum il cheama, poate o sa iti dea un milion de euro pe saptamana...