| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Care este cea mă bună platforma de livrare? Care plătește mai bine și are mai multe beneficii? Glovo, Tazz, Bolt, Takeawey?

4 răspunsuri:
| UserNameLost a răspuns:

Mă îndoiesc că a lucrat cineva la toate încât să îți dea cea mai bună opinie.
Poți să aplici la fiecare și să vezi care au cele mai bune oferte.

| Trixt3r a răspuns:

Am cativa prieteni care lucreaza la Glovo part time, cred ca unul din ei lucreaza Glovo + Tazz in acelasi timp. Nu i-am auzit sa se planga ca le merge rau pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glovo

| cristi202 a răspuns:

Cea mai buna a fost UberEats. Dar ei au plecat din Romania. Erau recunoscuti si de concurenta ca fiind mai buni, cei de la Glovo, Tazz nu exista pe atunci. Aveau un sistem de bonusare extraordinar, invidiat de unii din cei de la Glovo. Aplicatia, aceeasi ca si a soferilor de la Uber, e(ra) net superioara celorlalte aplicatii din domeniul livrarilor. Am lucrat un an de zile la ei, si am fost extrem de multumit, am inceput in ideea part-time, cateva ore pe zi, dar am mers mai apoi pe full-time, caci cistigam la fel de bine ca in constructii, si la noi in constructii se cistiga bine. Daca nu plecau, as fi ajuns la o problema existentiala, cum sa ma cobor eu de la nivelul de meserias la cel de delivery boy happy
. Dar imi placea enorm ce fac, tinind cont ca bicicleta e marea mea pasiune, si oricum ies zi de zi cu ea in oras.
Acum, am auzit de la cei care lucreaza si la Tazz si la Glovo, ca Tazz ar fi mai buni. Chiar daca sunt mai slabi decat a fost UberEats, totusi cistigurile sunt serioase, merita sa te bagi. Dar iti trebuie bicicleta (daca nu faci cu scuter, motocicleta sau masina) si picioare bune, e extrem de solicitant fizic, eu la 6-7 ore pe zi am bagat in Bucuresti 2000 de km pe luna, "cu ochii pe ceas", pe vitezometru, deci in medie 75 de km pe zi, ceea ce e foarte mult, chiar daca am fost sportiv si am si bicicleta buna.